تبلیغات
سهامداران بانک پارسیان - هیات مدیره در تعلیق
ü هیات مدیره در تعلیق ازدسته موضوعات: اخبار بانکها ,جلسه هفته  آخر سال ۸۵  بانك مركزی برای معرفی اعضای هیئت مدیره و تعیین تكلیف نهایی بانك پارسیان بنابه دلایل نامعلومی برگزار نشد.

براساس آخرین اطلاعات دریافتی قرار بود، بانك مركزی در جلسه‌ای كه در روز یكشنبه هفته جاری برگزار می‌كند، به شكل رسمی اعضای هیأت مدیره بانك پارسیان را معرفی كند اما بنابه دلایل نامعلومی این جلسه برگزار نشد و سرنوشت اعضای هیأت مدیره بزرگترین بانك خصوصی كشور هم‌چنان در هاله‌ای از ابهام باقی ماند.

بانك پارسیان 6 ماه است كه بدون هیأت مدیره به كار خود ادامه می‌دهد. در طول ماه‌های گذشته رسانه‌ها، افراد مختلفی را برای تصدی مدیرعاملی این بانك و عضو هیأت مدیره معرفی كرده‌اند اما با وجود انتشار اخبار گوناگون در این خصوص بانك مركزی یك ماه پیش با صدور اطلاعیه‌ای اعلام كرد، هنوز هیچ فردی تأیید صلاحیت نشده و موضوع همچنان در دست بررسی است.

بانك مركزی در اطلاعیه خود هیچ اشاره‌ای به دلایل طولانی شدن روند تأیید صلاحیت افراد معرفی‌شده و زمان پایان بررسی‌ها نكرده بود.

در حال حاضر 38 درصد سهام پارسیان در دست 78 هزار فرد حقیقی و 62 درصد سهام این بانك در دست 303 سهامدار حقوقی است اما هیچ یك از سازمان‌های مسئول در سرنوشت این بانك تاكنون پاسخ شفاهی در خصوص وضعیت این بانك ارائه نكرده‌اند.

این موضوع زمینه نگرانی سهامداران این بانك را فراهم كرده ضمن این كه هریك از سهامداران حقوقی این بانك خود دارای صدها هزار سهامدار هستند كه منافع آنان نیز به سرنوشت این بانك گره خورده است.

منابع خبری در این زمینه همچنین از تمایل نداشتن گروه ایران‌خودرو  به در دست داشتن سهام بانك پارسیان خبر داده‌اند گویا مهم‌ترین دلیل طولانی شدن روند انتخاب اعضای هیأت مدیره بانك پارسیان تصمیم ایران‌خودرو برای فروش سهام خود در بانك پارسیان است.

روند فروش بلوكی سهام بانك پارسیان از سوی شركت‌های زیرمجموعه ایران خودرو در طول چند ماه گذشته خود گویای صحت این خبر است.

در همین حال اخبار غیررسمی حاكی از آن است كه سناریوی فروش عمده سهام در بانك پارسیان طی روزهای آتی ادامه خواهد یافت. در این زمینه گفته می‌شود، شركت نیرو محركه نیز قصد دارد بیش از یك درصد از سهام خود را در بانك پارسیان بفروشد.

مسئولان ایران‌خودرو پس از دریافت وام 150 میلیون دلاری از صندوق ذخیره ارزی اعلام كرده بودند كه تصمیمی برای فروش سهام بانك پارسیان ندارند.

سازمان بورس و اوراق بهادار نیز با وجود تعداد زیاد سهامداران این بانك همچنان سكوت كرده و حتی از انتشار گزارش 9 ماهه بانك پارسیان به دلیل تغییر برخی جزئیات در گزارش مالی خودداری كرده است، در حالی كه بانك پارسیان موظف بود تا 15 اسفنده ماه نسبت به انتشار آخرین پیش‌بینی سود سال مالی آینده خود اقدام كند.

به این ترتیب با وجود شایعات متعدد در خصوص سرنوشت این بانك خصوصی هنوز هیچ اطلاعات رسمی در خصوص سرنوشت این بانك منتشر نشده و سكوت مسئولان مرتبط با پرونده بانك پارسیان نیز به شایعات موجود دامن زده است.

به همین دلیل برگزار شدن جلسه بانك مركزی در روز یكشنبه می‌تواند پرسش‌های زیادی را در روزهای آخر سال برای سهامداران و رسانه‌ها به وجود بیاورد


نوشته شده توسط مدیر در جمعه 3 فروردین 1386 و ساعت 11:03 ق.ظ
نوشته های پیشین
ü هیات مدیره در تعلیق
ü شعبه۱۳۰
ü مشروح سخنان سعید لیلاز در میزگرد هسته ای مهر
ü هیات دولت ۱۰۰درصد اسرائیلی
ü اخبار
ü
ü
ü برگزار نشدن مجمع فوق‌العاده بانك پارسیان
ü برگزار نشدن مجمع فوق‌العاده بانك پارسیان
ü
ü فارس نیوز
ü لینک
ü سهام گران


+ - + - + - + - + .

صفحات قبلی :